Ogłoszenia duszpasterskie - 9 czerwca 2019

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. można uzyskać odpust zupełny
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
3. Z powodu uroczystości odpustowych w ubiegłą niedzielę, ofiary na budowę kościoła można składać również dzisiaj. Msza Św. w intencji ofiarodawców kościoła i ich rodzin będzie odprawiona w poniedziałek o 18.00.
4. Przez cały czerwiec serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa - w dni powszednie o 18.30; w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.
5. Przez cały lipiec będzie odprawiana w kaplicy Msza Św. Gregoriańska. Do końca czerwca jest jeszcze sporo wolnych intencji w dni powszednie. Zachęcam do zamawiania.
6. Przygotowujemy się do Bożego Ciała (20.VI). Bardzo proszę o takie zaplanowanie wyjazdów, aby móc uczestniczyć w tym publicznym wyznaniu wiary jakim jest procesja eucharystyczna. W tym roku podczas procesji będziemy pogłębiać temat działania Ducha Św. Proszę o zgłoszenia osób, które chciałyby przygotować krótkie komentarze i je odczytać podczas procesji.
7. W związku z przygotowaniem do Bożego Ciała czy któryś z Panów podjąłby się wykoszenia trawy na Przystani rowerowej i na działce obok kościoła?
8. Dziś przed kaplica można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać.
9. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania odpustu parafialnego oraz festynu, z którego dochód przeznaczony jest na budowę kościoła. Bóg zapłać.
10. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z homiliami Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonymi podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r.

Intencje mszalne - 9 czerwca 2019

9 VI – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9.00
Śp. Ks. Prałat Bogusław Bijak z okazji urodzin i imienin
11.00
Śp. Bogdan Krupiński w 22 r. śm. oraz jego rodzice
10 VI- poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
18.00
O Dary Ducha Św. dla ofiarodawców, budowniczych i wolontariuszy oraz ich rodzin
11 VI- wtorek
18.00
O zbawienie wieczne dla zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach
12 VI– środa
18.00
................................
13 VI – czwartek - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
18.00
Dziękczynna za rok formacyjny we Wspólnocie Domowego Kościoła
14 VI - piątek
18.00
Śp. Marianna i Jan Szmajdzińscy
15 VI- sobota
18.00
Śp. Leokadia i Feliks Kucharscy oraz ich rodzice
16 VI – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
9.00
Śp. Katarzyna, Władysława i Stefan
11.00
Śp. Joanna Zakępska w 24 r. śm.