Ogłoszenia duszpasterskie - 31 lipca 2022

1. Z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa dziś po Mszach Św. na godz. 9.00 i 11.00 zostaną pobłogosławieni kierowcy oraz wszystkie pojazdy.
2. Jutro, 1 sierpnia 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Powsinie na cmentarzu powstańczym o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. Ponieważ zostałem zaproszony na uroczystości do Powsina Msza Św. w naszym kościele zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na 18.30.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w intencji powołanych do stanu kapłańskiego i zakonnego. W pierwszy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Będzie także możliwość spowiedzi.
4. W liturgii: w czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; w sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
5. Za tydzień pierwsza niedziela . Adoracja z różańcem po Mszy Św. na godz. 9.00. Będzie to także niedziela budowlana. Serdecznie proszę o dodatkowe wsparcie budowy naszego kościoła.
6. Za dwa tygodnie w sobotę 13 sierpnia jest zaplanowana całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę o zapisywanie się na listę adoracji, aby była zachowana jej ciągłość od 9.00 do 17.00.
7. Jesienią planujemy tygodniową, lotniczo-autokarową pielgrzymkę do Hiszpanii i Fatimy w Portugalii. Będzie to wyjazd łączony z innymi parafiami. Koszt uzależniony od liczby chętnych. Proszę wstępnie zgłaszać ewentualną chęć wyjazdu w zakrystii lub mailowo. Ostateczna decyzja o wyjeździe zapadnie po kalkulacji kosztów. Wstępnie zapisało się 20 osób. Jeżeli z innych parafii też zgłosi się odpowiednia liczba chętnych otrzymamy kalkulację i możliwy termin. Proszę o cierpliwość.
8. Miesiąc sierpień jest tradycyjnym miesiącem na podjęcie abstynencji od napojów alkoholowych. Trud z tym związany można ofiarować za siebie lub
za inne osoby i rodziny, które zmagają się z nałogami.
9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Magdalena Lickiewicz z naszej parafii i Adrian Andrzej Gajowy z naszej parafii – zapowiedz druga.