Ogłoszenia duszpasterskie - 17 lipca 2022

1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek, 22 lipca - Święto Św. Marii Magdaleny; sobotę, 23 lipca - Święto Św. Brygidy.
2. Jesienią planujemy tygodniową, lotniczo-autokarową pielgrzymkę do Hiszpanii i Fatimy w Portugalii. Będzie to wyjazd łączony z innymi parafiami. Koszt uzależniony od liczby chętnych. Proszę wstępnie zgłaszać ewentualną chęć wyjazdu w zakrystii lub mailowo. Ostateczna decyzja o wyjeździe zapadnie po kalkulacji kosztów.
3. Bardzo dziękuję Pani Annie Gilak za układanie kwiatów w kościele. Dziękuję także ofiarodawcom kwiatów do naszego ołtarza i zachęcam naszych parafian do ofiarowania kwiatów do kościoła na kolejne niedziele.
4. Trwają zapisy na piesze pielgrzymki wyruszające z Warszawy na Jasną Górę.
5. Za tydzień, w niedzielę 24 lipca, w całym Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem "Wydadzą owoc nawet i w starości" (Psalm 92,15). Papież Franciszek zdecydował, że co roku w czwartą niedzielę lipca obchodzić będziemy Światowy Dzień Babci i Dziadka.
6. W najnowszym Gościu Niedzielnym o tym jak nie marnować czasu urlopowo – wakacyjnego oraz zaproszenie na Polesie w ramach cyklu „Smaczna Polska".
7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Magdalena Lickiewicz z naszej parafii i Adrian Andrzej Gajowy z naszej parafii – zapowiedz pierwsza oraz Kamila Katarzyna Bielecka z naszej parafii i Piotr Sumik z parafii Opatrzności Bożej w Warszawie – zapowiedz druga.