Ogłoszenia duszpasterskie - 20 marca 2022

1. Od dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jose Davida Albeza. Nauki rekolekcyjne w dni powszednie podczas Mszy Św. na godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje dla młodzieży będą w poniedziałek i wtorek o 19.15. Spowiedź i adoracja w dni rekolekcyjne od 8.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.00. Proszę rozpropagować broszurki.
2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i 18.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 8.45. Rozważania dla dzieci przy wyjściu w koszyczku.
3. W piątek, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Jak co roku złożymy na ołtarzu zobowiązanie Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych i Nienarodzonych. Formularze są przy wyjściu.
4. W związku z agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam wszystkich na modlitwę różańcową w piątek na godz. 17.00.
5. W naszej kaplicy codziennie modlimy się o zakończenie wojny i zaprowadzenie pokoju. Zapraszam w środy na wspólny Różaniec po Mszy Św. na 18.00 oraz w soboty po Mszy Św. na 17.00. Po Mszach Św. śpiewamy suplikacje.
6. W ramach pomocy Ukrainie weszliśmy we współpracę z Harcerzami z Konstancina, którzy będą robili małe pakunki pierwszej pomocy na granicę. Do naszego pudła proszę wrzucać chusteczki higieniczne nawilżone i suche, małe soczki i musy owocowe. Tegoroczna jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na pomoc ludziom pokrzywdzonym przez wojnę. Można ją składać w kaplicy Matki Bożej Brazylijskiej lub przelewać na konto bankowe parafii z dopiskiem „Pomoc uchodźcom". Można przynosić do kaplicy i składać w kaplicy M. B Brazylijskiej środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, witaminę C, latarki i baterie. Uwaga! Na razie nie zbieramy innych produktów.
7. Za tydzień, w niedzielę 27 marca zapraszam na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu zespołu Jerycho podczas Mszy Świętych oraz po ich zakończeniu.
8. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca modlitwa różańcowa będzie po zakończeniu Mszy Św. i po koncercie pasyjnym.
9. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Ewa Wiktoria Cegłowska z naszej parafii i Mateusz Zygmunt Pawelec z parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie oraz Aleksandra Elżbieta Kowalczyk z naszej parafii i Jacek Lech Falkowski.