Ogłoszenia duszpasterskie - 13 marca 2022

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Papieskie i 9. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Z tej racji w poniedziałek, 14 marca o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Pennacchio.
2. Również dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu jest dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
3. Dziś dodatkowa Msza Św. o 12.00 dla dwóch grup dziecięcych oraz ich rodziców. Mianowicie dla Oazy Dzieci Bożych oraz dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Św. będzie adoracja.
4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i 18.30. Do udziału w nabożeństwach zachęcam wszystkie dzieci a szczególnie pierwszokomunijne z rodzicami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 8.45. Po Mszy Św. dzieci mogą wziąć rozważanie na piątkową drogę krzyżową.
5. W naszej kaplicy codziennie modlimy się o zakończenie wojny i zaprowadzenie pokoju. Zapraszam w środy na wspólny Różaniec po Mszy Św. na 18.00 oraz w soboty po Mszy Św. na 17.00. Codziennie po Mszach Św. śpiewamy suplikacje.
6. W sobotę, 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Po Mszy Św. na godz. 17.00 przed kapliczką odmówimy Litanię do Św. Józefa i różaniec prosząc o opiekę nad naszymi rodzinami i parafią, o wsparcie w dalszych pracach przy budowie kościoła oraz za zaprowadzenie pokoju na Ukrainie.
7. W przyszłą niedzielę, 20 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 23 marca. Nauki rekolekcyjne w dni powszednie podczas Mszy Św. na godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje dla młodzieży będą w poniedziałek i wtorek o 19.15. Spowiedź i adoracja w dni rekolekcyjne od 8.30 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.00. Poprowadzi je Hiszpan ks. Jose David Albeza.
8. Proszę o zgłoszenia rodzin, które byłyby gotowe przyjąć uchodźców. Można to zrobić mailowo, telefonicznie lub w kaplicy. Zbieramy pieniądze, aby dofinansowywać uchodźców już obecnych na naszym terenie. Jałmużnę wielkopostną można składać w kaplicy Matki Bożej Brazylijskiej lub przelewać na konto bankowe parafii z dopiskiem „Pomoc uchodźcom". Przed i po Mszy Św. wieczornej można przynosić do kaplicy i składać w kaplicy M. B Brazylijskiej środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, witaminę C, latarki i baterie. Uwaga! Na razie nie zbieramy innych produktów.
9. Dziś po Mszach Św. można zajść przed budowany kościół i przez otwarte drzwi zobaczyć jak wygląda postęp prac. Absolutnie pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wnętrza kościoła, aby przez przypadek nie zniszczyć instalacji.