Ogłoszenia duszpasterskie - 6 marca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem po Mszy św. na godz. 9.00. Jest to także niedziela budowlana. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła. Na stronie internetowej są najnowsze zdjęcia z wnętrza kościoła.
2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i 18.30. Do udziału w nabożeństwach zachęcam wszystkie dzieci a szczególnie pierwszokomunijne z rodzicami. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 8.45. Po Mszy Św. dzieci mogą wziąć rozważanie na piątkową drogę krzyżową.
3. W naszej kaplicy codziennie modlimy się o zakończenie wojny i zaprowadzenie pokoju. Różaniec będziemy odprawiać w środy po Mszy Św. na 18.00 oraz w soboty po Mszy Św. na 17.00. Codziennie po Mszach Św. śpiewamy suplikacje.
4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu tj. 20 marca i potrwają do 23 marca. Nauki rekolekcyjne w dni powszednie podczas Mszy Św. na godz. 9.00 i 18.00. Poprowadzi je Hiszpan ks. Jose David Albeza.
5. Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los. 6. W naszej parafii stworzyliśmy zespół pomocy uchodźcom. Proszę o zgłoszenia rodzin, które byłyby gotowe przyjąć potrzebujących. Można to zrobić mailowo, telefonicznie lub w kaplicy. Ponieważ sytuacja jest rozwojowa i będzie się przedłużała, podjęliśmy decyzję, że jako parafia będziemy zbierać pieniądze, aby dofinansowywać uchodźców już obecnych na naszym terenie. Jałmużnę wielkopostną można składać w kaplicy Matki Bożej Brazylijskiej lub przelewać na konto bankowe parafii z dopiskiem „Pomoc uchodźcom". Przed i po Mszy Św. wieczornej można przynosić do kaplicy i składać w kaplicy M. B Brazylijskiej środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, witaminę C, latarki i baterie. Uwaga! Na razie nie zbieramy innych produktów.
7. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza Św. o 12.00 dla dwóch grup dziecięcych oraz ich rodziców. Mianowicie dla Oazy Dzieci Bożych oraz dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Św. będzie adoracja.
8. Modlitewnik dla dzieci pierwszokomunijnych jest do odbioru w zakrystii.
9. Wszystkich ministrantów starszych i młodszych zapraszam na sobotę na 11.00 na wyjazd do świątyni Opatrzności Bożej.
10. Wizyta u chorych odbędzie się w sobotę 12 marca przed południem.
11. Od następnego tygodnia będzie gregorianka.
12. W ubiegłym tygodniu był pogrzeb śp. Leszka Gilaka. W tym tygodniu pożegnamy w kaplicy śp. Wojciecha Michaluka oraz śp. Mariannę Szmajdzińską.