Ogłoszenia duszpasterskie - 14 listopada 2021

1. Dziś w naszej kaplicy niedziela synodalna, podczas której wyjaśniamy na czym polega synod i jakie daje nam możliwości. Zapraszam osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach synodalnych.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Zbiórka do puszek.
3. Również w dniu dzisiejszym w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14, 7).
4. W środę 17 listopada odbędzie się pielgrzymka do grobu Błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego do Katedry Warszawskiej. Spotkanie w Katedrze o 18.00, zaś Msza Św. o godz. 19.00. Zapraszam do wzięcia udziału osoby dorosłe oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania z opiekunami, a także młodzież, która rok temu była u sakramentu bierzmowania.
5. W sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej Diecezjalny Dzień Młodzieży. Początek o godz. 10.00. Na to spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 nasi kandydaci na ministrantów otrzymają pelerynki czyli pierwszy widzialny znak przynależności do służby ołtarza.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będziemy mogli złożyć do puszki ofiarę na pomoc migrantom. Z góry dziękuję.
8. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie zaprasza mężczyzn z dwóch ostatnich klas szkoły średniej oraz starszych na rekolekcje dla rozeznających powołanie. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 26 – 28 listopada br. Forma rekolekcji będzie dostosowana do aktualnej sytuacji epidemicznej.
9. Za 2 tygodnie rozpocznie się adwent. W naszej kaplicy Msze Św. roratnie będą we wtorki, czwartki i soboty o 6.30 rano. Zapraszam do udziału wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Należy przygotować lampiony.