Ogłoszenia duszpasterskie - 17 października 2021

1 Nabożeństwa październikowe w dni powszednie o 17.30, zaś w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W szczególny sposób zobowiązuje rodziców pierwszokomunijnych do przyprowadzenia dzieci na różaniec w poniedziałek lub czwartek.
2. Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona dziś w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Warszawskiego.
3. We wtorek, 19 października 37. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości będą o godz. 18.00 w kościele Św. Stanisława Kostki.
4. W przyszłą niedzielę, 24 października, Kościół Powszechny obchodzić będzie Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną.
5. W poniedziałek święto św. Łukasza; w środę wspomnienie św. Jana Kantego; w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II
6. Można już składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na wypominki przyjmuje tylko ks. proboszcz.
7. Od 25 października przez miesiąc będzie odprawiana gregorianka. Zachęcam do zamawiania Mszy Św. z wyprzedzeniem na grudzień i następne miesiące.
8. Najbliższe spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych będzie w niedzielę 7 listopada podczas Mszy Św. na godz. 12.00, zaś dla młodzieży do bierzmowania w niedzielę 7 listopada o godz. 16.00.
9. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli wesprzeć szkołę „Krok po kroku" dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową, która działa przy parafii Bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie.
10. Zapraszam dziewczynki, które chciałyby należeć do wspólnoty Oazy Dzieci Bożych wraz z jednym z rodziców na spotkanie informacyjne w niedzielę za tydzień po Mszy Św. na godz. 11.00.