Ogłoszenia duszpasterskie - 10 października 2021

1. W dzisiejszą niedzielę przypada XXI Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Nie lękajcie się. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
2. We wtorek, 12 października na zakończenie nowenny w Święto Matki Bożej z Aparesida. Zapraszam na różaniec o godz. 17.30 oraz uroczystą Msze Św. o 18.00, a następnie na procesja wewnątrz kaplicy. Uroczystość poprowadzi ksiądz Fernando Sousa Freitas da Costa – Brazylijczyk pracujący w Polsce.
3. Dziś pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania podczas Mszy Św. o 16.00.
4. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie o 17.30, zaś w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00. Do jutra różaniec połączony z nowenną do Matki Bożej Brazylijskiej. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W szczególny sposób zobowiązuje rodziców pierwszokomunijnych do przyprowadzenia dzieci na różaniec w poniedziałek lub czwartek.
5. W liturgii tygodnia: w środę, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w sobotę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
6. W przyszłą niedzielę, 17 października rozpocznie się faza diecezjalna XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która zakończy się w kwietniu 2022 roku. Prace synodalne rozpocznie Msza Święta odprawiona 17 października w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza.
7. W czwartek, 14 października obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, katechetach i wychowawcach.
8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie w piątek o godz. 18.30.
9. Od 25 października przez miesiąc będzie odprawiana gregorianka. Zachęcam do zamawiania Mszy Św. z większym wyprzedzeniem na grudzień i następne miesiące.