Ogłoszenia duszpasterskie - 5 września 2021

1. Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę 12 września o godz. 12.00. Przygotowanie jest na stronie www.beatyfikacja33.pl. Zachęcam do skorzystania także z naszej broszury (cz.5), która ułatwi przeżywanie rekolekcyjne tych dni.
Niestety okoliczności pandemiczne spowodowały, że bezpośrednio w uroczystości beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej będzie mogła uczestniczyć bardzo ograniczona liczba wiernych. Dla większości jedyną możliwą formą udziału w tym wydarzeniu będzie uczestnictwo za pomocą mediów. Transmisja będzie dostępna na kanałach telewizji publicznej oraz na kanale YouTube (https://www.youtube.com/c/ArchWwa).
2. Ks. Proboszcz uczestniczy dziś w Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie i składa w ofierze Matce Bożej Królowej Polski wotum dziękczynne za wieloletnią pracę śp. Księdza Prałata Bogusława Bijaka w duszpasterstwie rolników.
3. Dziś pierwsza niedziela września. Adoracja z modlitwą różańcową po Mszy Św. na godz. 9.00.
4. Dzisiaj również kolejna niedziela budowlana, w którą składamy dodatkowe ofiary na budowę kościoła.
5. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.
6. W środę, 8 września - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
7. W niedzielę, 12 września tradycyjnie będzie miała miejsce zbiórka na tacę na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
8. W dniach 12 – 18 września będziemy obchodzili XI Tydzień Wychowania pod hasłem: W blasku ojcostwa.
9. Proszę, aby rodzice zapisywali dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej. Przypominam, że niezależnie od tego gdzie dzieci chodzą do szkoły, przygotowanie do Komunii Świętej powinno odbywać się w parafii zamieszkania. Należy także zapisywać młodzież od klasy 8 w górę na przygotowanie do bierzmowania. Zachęcam rodziców, aby z nowym rokiem ukierunkowali chłopców na ministranturę a dziewczynki na scholę.
10. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne w piątek 10 września o 18.30. Proszę, aby chłopcy przyszli na spotkanie z jednym z rodziców.