Ogłoszenia duszpasterskie - 25 lipca 2021

1. Dzisiaj w dniu wspomnienia św. Krzysztofa – patrona wszystkich kierowców, po Mszach na godz. 9.00 i 11.00, na parkingu przed kaplicą, będzie obrzęd błogosławienia kierujących oraz pojazdów.
2. Dziś po Mszy Św. na godz. 11.00 modlitwa różańcowa. Zapraszam.
3. Zachęcam do złożenia po Mszy Św. dodatkowej ofiary do puszki na wparcie dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
4. W poniedziałek 26.07 - wspominamy Św. Joachima i Annę. Pamiętajmy w tym dniu o wdzięczności naszym rodzicom i dziadkom.
5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Eucharystyczna oraz modlitwa różańcowa po Mszy Św. na godz. 9.00.
6. Za tydzień także niedziela budowlana. Składam podziękowanie wszystkim osobom, które pomagają zadbać o nasz teren przy kaplicy i wokół kościoła. Bóg zapłać Państwu Kiełczyńskim za przysłanie swoich pracowników do koszenia trawy oraz spryskania chwastów.
7. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o powstańcach żyjących, poległych oraz zmarłych po wojnie.
8. Zachęcam do udziału w 41. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia i potrwa 10 dni. Szczegóły na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
9. W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego i przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
10. Zachęcam do zamawiani intencji mszalnych na sierpień i wrzesień.