Ogłoszenia duszpasterskie - 18 lipca 2021

1. W liturgii tego tygodnia: w czwartek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny; w piątek, 23 lipca – święto św. Brygidy, Patronki Europy.
2. Obrzęd błogosławienia kierujących oraz pojazdów odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 lipca po Mszach Św. na godz. 9.00 i 11.00 na parkingu przed kaplicą.
3. Trwają wakacje. Kochani Rodzice, pamiętajcie, że nie ma wakacji od Pana Boga i zadbajcie, aby Wasze dzieci podczas wypoczynku miały możliwość uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
4. Zachęcam do udziału w 41. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia i potrwa 10 dni. Szczegóły na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
5. W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego i przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
6. Proszę o zgłoszenia chłopców od 4 klasy szkoły podstawowej do ministrantury.
7. Zachęcam do zamawiani intencji mszalnych na sierpień i wrzesień.