Ogłoszenia duszpasterskie - 25 kwietnia 2021

1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcam do modlitwy za wszystkie osoby Panu Bogu poświęcone i o nowe powołania do służby Bożej. Zbiórka na tacę jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
2. Dziś o godz. 12.00 dodatkowa Msza Św. dla rodziców i dzieci do I Komunii Świętej.
3. W środę, 28 kwietnia o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza Święta o owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Mszy św. będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki, a kazanie-konferencję wygłosi ks. Andrzej Gałka na temat "Kard. Wyszyński a matka Czacka".
4. W czwartek, 29 kwietnia przypada Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. W tym dniu także obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
5. W sobotę rozpoczyna się maj. Przez cały miesiąc serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy Św. na godz. 9.00.
6. 1-go maja jest wspomnienie Św. Józefa –rzemieślnika. Po Mszy Św. na 18.00 spotkamy się przy Kapliczce Św. Józefa i odmówimy litanię. Przypominam, że w Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca, 1 maja, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego".
7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracja z modlitwą różańcową i Litanią Loretańską będzie po Mszy Św. na godz. 9.00. Jest to także niedziela budowlana. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na prace w naszym kościele.
8. W poniedziałek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. na godz. 9.00 różaniec i litania loretańska w intencji Ojczyzny.
9. Przypominam i bardzo proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych (1 osoba na 20m2 – oraz dystans 1,5m, noszenie maseczek i dezynfekcja) w kaplicy.
10. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla najmłodszych.
11. Na stoliku jest wystawiona w buteleczkach woda święcona służąca do tego, aby się nią żegnać wchodząc i wychodząc z domu.
12. Dziś po Mszy Św. na godz. 11.00 modlitwa różańcowa.