Nowe informacje Ks.Proboszcza - 26 marca

Kochani Parafianie i Mieszkańcy Parafii Posłania Uczniów Pańskich

Nasz Biskup, Ksiądz Kardynał Kazimierz udzielił wszystkim dyspensy, to znaczy tymczasowego zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Mszy Św. w kościele.
Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku uczestniczenia w Mszach Świętych transmitowanych przez telewizję, radio lub internet. Bardzo jednak proszę, abyście nie tyle słuchali i oglądali, ale żywo uczestniczyli w tych Mszach Św. odpowiadając na wezwania na głos i czyniąc na sobie wszystkie znaki liturgiczne np. znak krzyża. Jeżeli jesteście w stanie łaski uświecającej przyjmijcie Komunie Świętą Duchową.
Nasza kaplica jest otwarta i funkcjonuje. Jako proboszcz parafii modlę się za Was, odprawiam Msze Św., odwiedzam chorych, spowiadam, udzielam Komunii Świętej. Jeżeli mam do kogoś nr telefonu to dzwonię. Także dziękuję za telefony od Was i wszelkie propozycje pomocy. Jesteśmy w łączności.
Niektórzy nie mają lęku przed wirusem, ale uszanujmy to, że ktoś inny się go obawia bardziej. Nie można narażać innych osób. Dlatego bardzo proszę o respektowanie ograniczeń, które służą naszemu bezpieczeństwu, a zwłaszcza zakazu przebywania na terenie kaplicy jednocześnie więcej niż 5 osobom. Bardzo też uwrażliwiam, żeby na parkingu przed kaplicą nie zatrzymywać się w grupach większych niż 2 osoby.

MODLITWA PRYWATNA W KAPLICY
W ciągu dnia kaplica jest otwarta dla modlitwy prywatnej. W dni powszednie od 9.00 do Mszy Św. o 18.00, zaś w niedzielę od zakończenia Mszy Św. południowej do 16.00. Pamiętaj, że jednocześnie nie może być w środku kaplicy więcej niż 5 osób. Jeżeli zobaczysz, że jest już 5 osób, wycofaj się, zaczekaj chwilę na zewnątrz lub przyjdź w innym czasie.

MSZA ŚWIĘTA I NABOZEŃSTWA
Na każdej Mszy Św. lub nabożeństwie nie może być więcej niż 5 osób. Jeżeli zobaczysz, że w środku jest już 5 osób, wycofaj się, zaczekaj na zewnątrz aż Msza Św. zakończy się, wtedy będzie można przyjąć Komunie Świętą podchodząc do ołtarza pojedynczo. Pierwszeństwo w udziale we Mszy Św. mają 2 osoby z rodziny zamawiającej daną Msze Św.

SPOWIEDZ I ROZMOWY DUSZPASTERSKIE
W dni powszednie w godzinach od 17.00 do 17.45 można przyjść do kaplicy i skorzystać ze spowiedzi. Spowiedź jest w salce modlitewnej z zachowaniem większej odległości od księdza. Pamiętaj jednak, że przemieszczamy się pojedynczo i ograniczamy liczbę osób w korytarzu i kaplicy do 5. Jeżeli ktoś potrzebuje spowiedzi lub rozmowy w innym czasie niech zadzwoni lub napisze maila.

WIZYTY DOMOWE U CHORYCH
Jeżeli osoby chore lub starsze potrzebują spowiedzi, Komunii Świętej lub sakramentu chorych lub jakiejkolwiek innej pomocy, proszę o telefon lub mail.

ZAMAWIANIE INTENCJI MSZALNYCH
Zachęcam do zamawiania Mszy Św. przez telefon lub mailowo. Nawet, gdy nie będziecie mogli być na tej Mszy Św., zostanie ona na pewno odprawiona o określonej godzinie. W tym czasie łączcie się modlitewnie z kaplicą lub uczestniczcie w Mszy Św. w telewizji, w radio lub internecie. Będąc wtedy w stanie laski uświecającej należy przyjąć Komunię Świętą Duchową.

I KOMUNIA ŚWIETA
Nie wiadomo ile czasu będzie trwała epidemia. Proszę Rodziców, aby przygotowywali dzieci do Komunii Świętej i Spowiedzi w domach. Modlitewniki na kwiecień opublikuje niebawem na naszej stronie internetowej. W Komunikacie z Kurii Warszawskiej na ten temat czytamy: W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi uroczystości I Komunii Świętej w parafiach, które zaplanowane są na maj, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej informuje, że ich celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Obecne ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na udzielenie żadnej wiążącej odpowiedzi na pytania ze strony rodziców co do terminu majowego. Wobec zaistniałej sytuacji, księża proboszczowie w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych mogą wyznaczyć inną datę uroczystości. Wrócimy do tematu zaraz po świętach.

                                                                                        Wasz Proboszcz
                                                                                        Ks. Paweł Bijak

P. S. Jeżeli czytasz naszą parafialną stronę internetową, napisz do mnie maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Może podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami jak odbierasz obecną sytuację. Zastanawiam się na ile po Bożemu i w duchu wiary odbieramy to wszystko co się dzieje wokół.