Ogłoszenia duszpasterskie - 12 stycznia 2020 r.

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy się okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wystrój świąteczny oraz śpiewamy kolędy do 2 lutego.
2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej na godz. 11.00
3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły w minionym tygodniu kapłanów z wizytą duszpasterską. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
• 13 stycznia (poniedziałek) – ul. Rosy 1,3,4,5 (wjazd od ul. Rosy) oraz 7 i 9 (jeden ksiądz od 17.00)
• 14 stycznia (wtorek) – ul. Rosy 11 i wszystkie 15 (jeden ksiądz od 17.00)
• 15 stycznia (środa) – ul. Rosy od nr 17 do 43 (dwaj księża z obu stron do spotkania – początek o 17.00)
• 16 stycznia (czwartek) – ul. Rosy 1,3,5 (wjazd od ul. Ruczaj) oraz ul. Rukoli, ul. Kardamonowa i ul. Bazyliowa (dwaj księża od godz. 17.00)
• 17 stycznia (piątek) – ul. Osiedle Willa Natura (dwaj księża od godz. 17.00)
• 18 stycznia (sobota) – ul. Syta od nr. 1 do ul. Lercha (od godz. 10.00 dwaj księża z dwóch stron do spotkania).
4. W następnym tygodniu po 19 stycznia chcemy odwiedzić mieszkańców kolejnych ulic: Grabalówki, Włóki, Okrzeszyńska, Olęderska, Poranek, Sążnista, Sady Zawadowskie, Amfory, Kwarty i Gwarna. Jeżeli ktoś chciałby przyjąć księdza z wizytą przed południem to bardzo proszę o informację.
5. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będzie koncert zespołu muzycznego Pani Profesor Marii Pomianowskiej pt. Kolędy polskie na 5 kontynentach. Muzycy będą grać na instrumentach takich jak np. sarangi, er-hu, darabuka, ngoni, kora, czeng.
6. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza Św. o godz. 16.00 z udziałem młodzieży do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w grupkach dzielenia.
7. W czwartek, 16 stycznia o 18.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Prawda antropologiczna: mężczyzną i niewiastą zrodził ich.
8. W piątek, 17 stycznia w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXIII Dzień Judaizmu pod hasłem: Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować.
9. Zachęcam rodziców do zapisania dzieci z klas IV-VIII do Oazy. W tym celu należy się zgłosić do zakrystii lub do Pani Michaliny lub Pani Kingi.
10. Pielgrzymka parafialna do grobu kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie 29 stycznia. Udamy się na Msze Św. o godz. 19.00. Proszę o deklaracje kto mógłby się tam udać samochodem i ile może dodatkowo zabrać osób.
11. W dniach 18 - 25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne hasło: Życzliwymi bądźcie (Dz 28, 2).