Ogłoszenia duszpasterskie - 13 października 2019

1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! W naszej parafii gościmy stypendystów, którzy będą zbierać do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 17.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert Dnia Papieskiego. Wstęp wolny.
2. Dziś podczas każdej Mszy Św. modlimy się o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny w związku z wyborami parlamentarnymi. Parafrazując słowa jednego z byłych prezydentów Ameryki należy stwierdzić: „Nie pytaj co Polska może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Polski".
3. Przez cały październik zapraszam w dni powszednie o godz. 17.30 na modlitwę różańcową. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W szczególny sposób zobowiązuje rodziców pierwszokomunijnych do przyprowadzenia dzieci na różaniec. Proszę, aby dzieci poprowadziły różaniec w piątki.
4. W środę, 16 października mija 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II.
5. W sobotę, 19 października obchodzimy 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Tego dnia w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o godz. 18.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Natomiast w niedzielę, 20 października, w godz. 10.00 – 16.00 odbędzie się rodzinna gra miejska Dobrem Zwyciężaj. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronach: www.popieluszko.net.pl oraz www.muzeumkspopieluszki.pl.
6. W przyszłą niedzielę, 20 października odbędą się badania niedzielnych praktyk religijnych.
7. W dniu jutrzejszym pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i katechetach z okazji ich święta.
8. Można już składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na wypominki przyjmuje tylko ks. proboszcz.
9. W sobotę 19 października o 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 50 lecia istnienia Kursu Lektorskiego. Na ten jubileusz są zaproszeni wszyscy lektorzy, którzy w ciągu tych 50 lat byli promowani. Podczas uroczystości nasz parafianin Paweł Piwko przyjmie z rąk Księdza Kardynała Nycza posługę lektoratu.
10. Bardzo dziękuję Państwu Agnieszce i Darkowi Czajkowskim za kwiaty przed kaplicą. Dziękuję także Panu Zygmuntowi Zembrowskiemu za wykonanie uchwytów i ufundowanie flag przed nowym kościołem.