Ogłoszenia duszpasterskie - 16 czerwca 2019

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. W najbliższy czwartek - 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Zapraszam do uczestnictwa męską asystę kościelną, koła różańcowe, ministrantów i lektorów, dziewczynki z mamusiami do sypania kwiatków oraz wszystkich parafian i gości. Po Mszy Św. na godz. 11.00 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.
3. Dziś po Mszach Św. przedstawiciele parafian mają możliwość zbierać do puszek ofiary na kwiaty do poszczególnych ołtarzy. Bóg zapłać.
4. Przez cały czerwiec serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa - w dni powszednie o 18.30; w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.
5. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca - Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach.
6. Za niespełna tydzień rozpoczynają się wakacje. Msza Św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego z prośba o bezpieczeństwo podczas wakacji będzie w środę 19 czerwca o 18.00. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży od 17.00. Uczulam rodziców, aby zadbali o modlitwę codzienną oraz uczestnictwo dzieci i młodzieży w Mszach Św. niedzielnych w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza podczas różnych wyjazdów. Należy porozmawiać z organizatorami kolonii oraz opiekunami , aby umożliwili dzieciom i młodzieży uczestnictwo w Eucharystii.
7. Przez cały lipiec będzie odprawiana w kaplicy Msza Św. Gregoriańska. Do końca czerwca są jeszcze wolne intencje w dni powszednie.
8. Zachęcam do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę wyruszających w miesiącu sierpniu z Warszawy: Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha; Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, która wyrusza z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.