Ogłoszenia duszpasterskie - 9 czerwca 2019

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. można uzyskać odpust zupełny
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
3. Z powodu uroczystości odpustowych w ubiegłą niedzielę, ofiary na budowę kościoła można składać również dzisiaj. Msza Św. w intencji ofiarodawców kościoła i ich rodzin będzie odprawiona w poniedziałek o 18.00.
4. Przez cały czerwiec serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa - w dni powszednie o 18.30; w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.
5. Przez cały lipiec będzie odprawiana w kaplicy Msza Św. Gregoriańska. Do końca czerwca jest jeszcze sporo wolnych intencji w dni powszednie. Zachęcam do zamawiania.
6. Przygotowujemy się do Bożego Ciała (20.VI). Bardzo proszę o takie zaplanowanie wyjazdów, aby móc uczestniczyć w tym publicznym wyznaniu wiary jakim jest procesja eucharystyczna. W tym roku podczas procesji będziemy pogłębiać temat działania Ducha Św. Proszę o zgłoszenia osób, które chciałyby przygotować krótkie komentarze i je odczytać podczas procesji.
7. W związku z przygotowaniem do Bożego Ciała czy któryś z Panów podjąłby się wykoszenia trawy na Przystani rowerowej i na działce obok kościoła?
8. Dziś przed kaplica można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać.
9. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania odpustu parafialnego oraz festynu, z którego dochód przeznaczony jest na budowę kościoła. Bóg zapłać.
10. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z homiliami Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonymi podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r.