Ogłoszenia duszpasterskie - 7 lipca 2019

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja połączona z modlitwą różańcową po Mszy Św. na godz. 9.00.
2. W liturgii w czwartek, 11 lipca - Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
3. Raz w miesiącu odwiedzam naszych chorych w domach. W obecnym czasie mamy ich w parafii 11 osób, nie licząc dwóch domów seniora, w których łącznie przebywa około 40 osób. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom i osobom, które opiekują się z miłością i pełnym poświeceniem chorymi w domach. Wszyscy nasi chorzy są zaopiekowani i przebywają w dobrych warunkach. Starajmy się modlitwą, dobrym słowem i pomocą wspierać rodziny, w których są osoby cierpiące.
4. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła. Cały czas prowadzę rozmowy na temat wykonania instalacji wewnątrz. To jest jeden z trudniejszych etapów, gdyż wymaga dobrego przemyślenia oświetlenia, gniazd prądowych, ogrzewania, instalacji alarmowej, nagłośnieniowej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej. Po wykonaniu instalacji zostanie nam już tylko posadzka, tynkowanie wewnątrz i ocieplenie dachu. Wtedy kościół już będzie mógł być użytkowany.
5. Przez cały lipiec odprawiana jest w naszej kaplicy Msza Św. Gregoriańska. Proszę o zamawianie intencji na następne miesiące z wyprzedzeniem.
6. Bóg zapłać za ofiary na budowę od organizatorów ołtarzy na Boże Ciało: z Kępy Zawadowskiej 200 zł, z Zawad i Nowej Wsi 995 zł, z Okrzeszyna, Kępy Oborskiej i Kępy Latoszkowej (ul. Rosy) 300 zł oraz z Kępy Okrzewskiej 900 zł. Dziękuję za to, że ołtarze są przygotowywane pięknie i jednocześnie skromnie. Dzięki temu są zawsze zaoszczędzone pieniądze na budowę kościoła.
7. Zachęcam do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej tzw. Paulińskiej; Warszawskiej Pielgrzymce Akademickiej, oraz Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych.
8. Dziś o 12.30 na Placu Vogla przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka odnalazły czapeczkę". Wstęp wolny.