Ogłoszenia duszpasterskie - 2 czerwca 2019

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie przeżywamy Odpust Parafialny. Mszę Św. odpustową odprawi o godz. 11.00 Ojciec Egidiusz Włodarczyk – Przeor Klasztoru Ojców Bernardynów i Proboszcz Parafii na Czerniakowie, któremu bardzo serdecznie dziękuję za wszelką życzliwą pomoc. Po Mszy Św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Następnie bardzo zapraszam na festyn parafialny.
2. Dziś niedziela budowlana. Z powodu uroczystości odpustowych ofiary na budowę kościoła będziemy zbierać także w przyszłą niedziele.
3. XII Święto Dziękczynienia odbywa się dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej. Natomiast o godz. 20.30 na pl. Piłsudskiego w Warszawie będzie koncert z okazji 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. Po Mszach zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
4. Przez cały czerwiec serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Najśw. Serca Jezusa - w dni powszednie o 18.30; w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00. W tym tygodniu połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - będziemy modlić się o powołania do służby Bożej; oraz pierwszy piątek miesiąca - Adoracja i możliwość spowiedzi św. od godz. 17.00.
6. Bardzo dziękuję za prace porządkowe przy kościele Panu Januszowi oraz Panu Wiesławowi i jego drużynie. Za kwiaty przed kaplicą Pani Agnieszce i Wojciechowi. Za pomoc w zakrystii Pani Annie, Jolancie i Marii. W sobotę 25 maja wraz z Panami Ignacym Ordakiem i Wiesławem Kiełczyńskim posadziliśmy 5 nowych drzew wokół kościoła: 1 lipę, 2 buki czerwone, 1 platan i 1 tulipanowiec. Drzewa wyhodował w szkółce Adam Mizak z Pachnowoli. Wszystkim Panom fundatorom oraz Panu Janowi Szymańskiemu serdecznie dziękuje.
7. Dziękuję pracowitej grupie Pań za przygotowanie festynu, wszystkim ofiarodawcom fantów, ciast i wszelkich pokarmów oraz napojów. Dziękuję Panu Robertowi Woźniakowi i Domowi Kultury za dzisiejszy koncert Wilanowskiej Orkiestry Dętej oraz atrakcje dla dzieci. Częstując się pokarmami bądźmy ofiarni. Jest to bowiem kwesta na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.
8. Przygotowujemy się do Bożego Ciała (20.VI). Bardzo proszę o takie zaplanowanie wyjazdów, aby móc uczestniczyć w tym publicznym wyznaniu wiary jakim jest procesja eucharystyczna. W tym roku podczas procesji będziemy pogłębiać temat działania Ducha Św. Proszę o zgłoszenia osób, które chciałyby przygotować krótkie komentarze i je odczytać podczas procesji.
9. Zapowiedzi przedślubne Małgorzaty Kucharskiej z naszej parafii i Michała Wasilewskiego z Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie. Zapowiedz druga.
10. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze ciekawy dodatek "Wielkie przebudzenie" - wspomnienie I pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1979 r.