Ogłoszenia duszpasterskie - 26 maja 2019

1. Dziś po Mszy Św. na 11.00 różaniec oraz spotkanie koła różańcowego. Swoje święto obchodzą nasze Mamy - pamiętajmy o nich w modlitwie.
2. Kończy się miesiąc maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do piątku (włącznie) o godz. 17.45. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa do Najś. Serca Jezusa - w dni powszednie o 18.30; w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.
3. Za tydzień - 2 czerwca we Wniebowstąpienie Pańskie będzie odpust parafialny. Bardzo zapraszam wszystkich parafian na Msze Św. odpustową na godz. 11.00. Po Mszy Św. będzie festyn parafialny z licznymi atrakcjami także dla dzieci z okazji ich święta. W ramach festynu proponujemy festiwal ciast. Bardzo proszę Panie o liczne wypieki. Proszę o zadeklarowanie się przy wyjściu z kaplicy na liście.
4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa będzie po Mszy Św. na godz. 11.00. Będzie to także niedziela budowlana.
5. Tegoroczne XII Święto Dziękczynienia odbędzie się 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 20.30 na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski.
6. We wtorek, 28 maja z okazji 38. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św.
7. Przygotowujemy się do Bożego Ciała. Bardzo proszę o takie zaplanowanie wyjazdów, aby móc uczestniczyć w tym publicznym wyznaniu wiary jakim jest procesja eucharystyczna. W tym roku podczas procesji będziemy pogłębiać temat działania Ducha Św. Proszę o zgłoszenia osób, które chciałyby w tym roku przygotować krótkie komentarze i je odczytać podczas procesji.
8. W tym tygodniu w piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem czerwcowym.
9. Wolne intencje w tym tygodniu są w środę, piątek i w niedzielę.
10. Zapowiedzi przedślubne Małgorzaty Kucharskiej z naszej parafii i Michała Wasilewskiegi z Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie. Zapowiedz pierwsza.