Ogłoszenia duszpasterskie - 12 maja 2019 r.

po Mszy Św. na 9.00. W najbliższą sobotę majówka z Mszą Św. odbędzie się przy
kapliczce Matki Bożej na Kępie Okrzewskiej o godz. 18.00.
2. Dziś o 16.00 Msza Św. z katechezą dla młodzież do bierzmowania.
3. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie. Bóg zapłać.
4. Z powodu ubiegłotygodniowej uroczystości I Komunii Świętej, ofiary na budowę kościoła będziemy zbierać dodatkowo w dzisiejszą niedzielę. Od środy Msze Św. będą odprawiane w kaplicy. Przygotowujemy się do dalszych prac wykończeniowych w kościele. Bóg zapłać za ofiary.
5. W środę o 17.00 w kościele Ojców Barnabitów zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem znanego nam Ojca Jerzego Chorzempy – Chrystusowca, duszpasterza Polonii. Zostałem poproszony o wygłoszenie na tej Mszy Św. homilii.
6. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie w sprawie procesji Bożego Ciała oraz organizacji odpustu parafialnego, który będzie 2 czerwca.
7. We wtorek, 14 maja - Święto św. Macieja; w czwartek, 16 maja – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii. Główne obchody w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o godz. 18.00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza.
8. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Informacje i zapisy na stronie – www.wmsd.waw.pl .
9. W sobotę 18 maja w ramach Nocy Muzeów w godz. 19.00 – 24.00 zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, które mieści się w Świątyni Opatrzności Bożej.
10. Dom Kultury przy Placu Vogla zaprasza w środę 15 maja na 13.30 seniorów na przedstawienie w wykonaniu dzieci pt. Garstka ryżu.