Ogłoszenia duszpasterskie - 24 marca 2019

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy Zespół Marii Pomianowskiej. Po Mszach Św. na 9.00 i na 11.00 będzie wyjątkowy koncert pasyjny. Czworo artystów wykona najstarsze polskie ludowe utwory wielkopostne i zagra na staropolskich instrumentach. Dziękuję za organizację koncertu Panu Robertowi Woźniakowi – Dyrektorowi Domu Kultury.
2. Przez cały okres wielkopostny nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki
o godz. 17.30 i 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. na godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwach zachęcam też wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.
3. Jutro przypada - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jak co roku złożymy na ołtarzu zobowiązanie Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych i Nienarodzonych. Dziś po Mszy Św. od harcerek można otrzymać ulotkę informującą na czym polega duchowa adopcja. Osoby, które zdecydują się na duchową adopcję powinny przyjść jutro na Msze Św. na 18.00.
4. Nasze harcerki po Mszach Św. będą częstowały słodkościami oraz zbierały pieniądze na obóz wakacyjny. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej akcji.
5. W sobotę 13 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Wyjazd o 9.00. Zapisy w zakrystii lub mailowo.
6. W sobotę 13 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej będzie Dzień Młodzieży. Na to spotkanie, które rozpocznie się o godz. 11.00 zapraszam młodzież a w szczególny sposób zobowiązani są w nim uczestniczyć młodzi przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
7. Przygotowujemy się do Triduum Paschalnego. Prosimy mężczyzn o zgłaszanie się do obrzędu obmycia nóg. Czekamy także na osoby które chciałyby w czasie Triduum czytać czytania i śpiewać psalmy. Zapisy przyjmuje Pan Marcin Zbytniewski.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. na 11.00 modlitwa różańcowa oraz spotkanie Koła różańcowego z Kępy Zawadowskiej.
9. W najnowszym Gościu Niedzielnym dodatek - rachunek sumienia.