Ogłoszenia duszpasterskie - 17 marca 2019

1. Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu jest dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
2. W naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękuję Państwu Magdalenie i Michałowi Kość za ukierunkowanie na tak interesującego rekolekcjonistę jakim jest Dominikanin Ojciec Marek Pieńkowski.
3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. na godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców do I Komunii Świętej. W czasie spotkanie będzie krawcowa i fotograf. Dzieci tego dnia otrzymają także modlitewniki.
4. Przez cały okres wielkopostny nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i 18.30. Do udziału w nabożeństwach zachęcam też wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.
5. We wtorek, 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej. Po Mszy Św. na godz. 18.00 przed kapliczką odmówimy Litanię do Św. Józefa prosząc o opiekę nad naszymi rodzinami i parafią, o wsparcie w dalszych pracach przy budowie kościoła oraz wytrwałość mieszkańców podczas budowy dróg na naszym terenie.
6. W następny poniedziałek, 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jak co roku złożymy na ołtarzu zobowiązanie Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych i Nienarodzonych
7. Bardzo dziękuję za prace wykonane na rzecz naszej parafii: Panom Włodkowi Grądzielowi i Januszowi Świderskiemu za porządkowanie terenu przystani rowerowej, Państwu Agnieszce i Wojciechowi Czajkowskim za bratki przed kaplicą.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. na 9 i na 11.00 będzie wyjątkowy koncert pasyjny Zespołu Marii Pomianowskiej. Czworo artystów wykona najstarsze polskie ludowe utwory wielkopostne i zagra na staropolskich instrumentach takich jak: fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, duduk, bębny obręczowe. Linki: http://youtu.be/0j5rwx9Bgj0 oraz http://youtu.be/bl8PJHwM1J8
Z powodu koncertu Gorzkie Żale odśpiewamy za tydzień w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.50.
9. W sobotę 13 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Wyjazd o 9.00. Zapisy w zakrystii lub mailowo.