Ogłoszenia duszpasterskie - 3 marca 2019

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem po Mszy Świętej na godz. 9.00. Natomiast po Mszy Świętej na godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
2. Dzisiaj jest także kolejna niedziela budowlana. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na dalsze prace przy naszym kościele.
3. W dzisiejszą niedzielę przypada 12. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast jutro tj. 4 marca w Święto Św. Kazimierza Królewicza - dzień imienin Pasterza Archidiecezji.
4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
W Popielec będą dwie Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 9.00 i 18.00.
5. Przez cały okres wielkopostny nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki
o godz. 17.30 i 18.30. Do udziału w nabożeństwach zachęcam też wszystkie dzieci a szczególnie te, które przygotowują się w tym roku do I Komunii Świętej oraz rodziców. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00.
6. Już w przyszłą niedzielę tj. 10 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi Ojciec Dominikanin Marek Pieńkowski. W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje będą na Mszy Św. o 18.00. Rekolekcje dla młodzieży w niedzielę o 16.00 oraz w poniedziałek i wtorek o 19.30.
7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszam na Msze Św. z nauką rekolekcyjną za tydzień 10 marca na godz. 16.00. Ponadto młodzież do bierzmowania powinna uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych w poniedziałek i wtorek o 19.30.
8. W dniach 3 – 9 marca br. będziemy przeżywali 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podejmowania konkretnych postanowień.
9. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych rozpocznie się tradycyjnie w Środę Popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej, a zakończy w Niedzielę Palmową w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie.
10. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek 8 marca o 19.00.
11. Odwiedziny u chorych będą w sobotę po rekolekcjach.
12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00 o powołania do kapłaństwa i do zakonów.
13. W piątek, 8 marca br., przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.