Ogłoszenia duszpasterskie - 31 marca 2019

1. Jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Laetare. Nazwa pochodzi od słów antyfony: Raduj się, wesel się Jerozolimo.
2. Przez cały okres wielkopostny nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki
o godz. 17.30 i 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. na godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwach zachęcam też wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza Św. o godz. 18.00 o powołania do kapłaństwa i do zakonów. W piątek - Adoracja i możliwość spowiedzi od godziny 17.00 do 17.30.
4. Za tydzień - pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy Św. na godz. 9.00 połączona z Gorzkimi Żalami. Będzie to także kolejna niedziela budowlana.
5. W sobotę, 6 kwietnia br., o godz. 13.30, ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa, ofiarowana za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Uczestnicy tej Drogi Krzyżowej udadzą się z kościoła św. Klemensa na Woli (ul. Karolkowa 49) do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
6. W sobotę 13 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej będzie Dzień Młodzieży. Na to spotkanie, które rozpocznie się o godz. 11.00 zapraszam młodzież a w szczególny sposób zobowiązani są w nim uczestniczyć młodzi przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
7. Przygotowujemy się do Triduum Paschalnego. Prosimy mężczyzn o zgłaszanie się do obrzędu obmycia nóg. Czekamy także na osoby które chciałyby w czasie Triduum czytać czytania i śpiewać psalmy. Zapisy przyjmuje Pan Marcin Zbytniewski.
8. W sobotę 13 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Wyjazd o 9.00. Zapisy w zakrystii lub mailowo.
9. Marsz Świętości Życia odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 11.00. Rozpoczęcie w Katedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Praskiej.
10. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 w Domu Kultury przy Placu Vogla będzie przedstawienie dla dzieci pt. Gąsienica Emanuel.