Ogłoszenia duszpasterskie - 27 stycznia 2019

1. W dzisiejszą niedzielę, w łączności z obchodami 34. Światowych Dni Młodzieży, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się Spotkanie młodych, które organizuje wspólnota Emmanuel. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy około 22.00. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z emitowaną homilią Papieża Franciszka.
2. Dziś po Mszy Św. na 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Następnie spotkanie Koła różańcowego z Kępy Zawadowskiej.
3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły w minionym tygodniu kapłanów z wizytą duszpasterską. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. Rozpoczynają się ferie zimowe. W tym czasie zawieszamy regularną kolędę, ale jest możliwość odwiedzin na zaproszenia. Kto nie wyjeżdża na wypoczynek i zechciałby przyjąć księdza z wizytą, proszę o zgłoszenie.
4. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas dodatkowej Mszy Św. o 11.00 poświęcenie gromnic. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o osobach, które poświęciły życie Bogu, a szczególnie módlmy się za Księży Zakonnych, którzy pomagają w naszej parafii oraz za Siostry Zakonne, które przez kilka lat pracowały u nas. Taca wtedy będzie na wsparcie klasztorów klauzurowych.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Możliwość spowiedzi.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem po Mszy św. na godz. 9.00. Będzie to także niedziela budowlana.
7. Po Mszy Św. dziś oraz w tygodniu można odebrać modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem "Bóg nie umarł 2".