Ogłoszenia duszpasterskie - 2 grudnia 2018

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Po Mszy Św. na 9.00 śpiewamy Godzinki
o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Zapraszam także na Msze Św. roratnie we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 6.30. Każde dziecko, które przyjdzie na roraty we wtorek otrzyma planszę konkursową. Podczas kolejnych rorat dzieci będą otrzymywało naklejki z zadaniami do wklejania na planszę. Ponadto podczas rorat będą losowane dwie figurki: Matki Bożej i Św. Józefa.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem po Mszy św. na 9.00.
3. Z okazji niedzieli budowlanej składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom naszego kościoła. W okresie zimowym będą wykonywane mniejsze prace instalatorskie, zaś kolejny etap prac wykończeniowych na wiosnę.
4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 w Domu Kultury przy Placu Vogla będzie kolejny spektakl dla dzieci. Wstęp Wolny.
5. W czwartek - 6 grudnia podczas Rorat, prawdopodobnie odwiedzi naszą kaplice Św. Mikołaj. Zapraszam dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem.
6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
7. Odwiedziny chorych będą w najbliższą sobotę tj. 8 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
8. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od. godz. 12.00 do 13.00 jest godzina łaski. W tym dniu także pamiętajmy w modlitwie o śp. Księdzu Prałacie Bogusławie Bijaku w rocznicę Jego święceń kapłańskich.
9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Bóg zapłać.
10. W II niedzielę Adwentu, tj. 9 grudnia br., będziemy obchodzili XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi n Wschodzie.
11. Od dziś jest możliwość nabycia świec Caritas. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.