Ogłoszenia duszpasterskie - 25 listopada 2018

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. na godz. 9.00 będzie Litania do Serca Jezusowego i akt poświęcenia. Natomiast po Mszy Św. na godz. 11.00 różaniec oraz spotkanie Koła różańcowego.
2. Za tydzień, w niedzielę 2 grudnia rozpocznie się okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. W tym czasie będziemy w kaplicy odprawiać Msze Św. roratnie we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 6.30. Rodzice przygotujcie z dziećmi lampiony. Będzie konkurs i losowanie figurek. Na tablicy można zobaczyć plansze konkursową, jaką otrzymają dzieci, które będą chciały chodzić na roraty.
3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja od 9.50 do 10.50.
4. Za tydzień niedziela budowlana. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.
5. W piątek - 30 listopada przypada Święto św. Andrzeja, apostoła.
6. Z inicjatywy Ambasady Ukrainy w Polsce dziś z okazji 85 rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie, o godz. 18.30, w kościele Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Będzie to czas modlitwy nie tylko w intencji ofiar oraz sprawców tego ludobójstwa, ale także w intencji pokoju między narodami.
7. Za tydzień będzie taca na Seminarium Duchowne.
8. Chorych odwiedzę nie w najbliższą sobotę, ale w sobotę 8 grudnia.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w Domu Kultury przy Placu Vogla będzie kolejny spektakl dla dzieci. Wstęp Wolny.
10. We wtorek 27 listopada w Urzędzie Dzielnicy (sala widowiskowa na parterze) w godz. miedzy 16.00 a 20.00 będą wyłożone plany zagospodarowania naszego terenu na dalsze lata. Na miejscu będzie służyła tam pomocą Pani Radna Anna Drewniak. Sprawa jest bardzo ważna, bo dotyczy przebiegu tzw. Czerniakowskiej Bis. Proszę mieszkańców, aby w tych godzinach zaszli do urzędu, aby zapoznać się z planami i doinformować się. Jako mieszkańcy będziemy musieli zająć w tej sprawie stanowisko.
11. Pani Radna po Mszach Św. będzie zbierała podpisy pod petycję dotyczącą utworzenia nowej drogi wyjazdowej z naszego terenu: Metryczna, Pałacowa, Przyczółkowa.
12. Już za tydzień będzie można nabyć piękne świece Caritas na stół wigilijny.
13. Do nabycia jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim lampion na tegoroczne Roraty, naklejka z opisem darów Ducha Świętego oraz wiele ciekawych artykułów (m.in. o św. Mikołaju - czy był prawdziwy, czy zmyślony?)