Ogłoszenia duszpasterskie - 18 listopada 2018

1. Dziś o godz. 12.00 zakończymy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pojęli tę formę modlitewnego trwania przed Panem oraz za wszystkie omodlone sprawy.
2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: "Biedak zawołał, a Pan go usłyszał" (Ps 34, 7).
3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
4. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykład otwarty pt. Czy możliwe są cuda w XXI wieku?, który dotyczyć będzie katolickiej wizji choroby i uzdrowienia, działań grup charyzmatycznych i Mszy o uzdrowienie. Wygłoszą go: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW) oraz ks. prof. Krzysztof Guzowski (KUL). Wykład odbędzie się we wtorek, 27 listopada o godzinie 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66.
5. Bardzo dziękuję chórowi parafialnemu za zorganizowanie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim uczestnikom parafialnych uroczystości oraz koncertu pianistycznego za wspaniały odbiór.
6. Dziękuję za kwiaty, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w kaplicy Pani Annie Gilak i wcześniej Panu Edwardowi Donatowi. Bóg zapłać.
7. W grudniu będziemy w kaplicy odprawiać Msze Św. roratnie o godzinie 6.30 (UWAGA! W tym roku nastąpiła zmiana godziny o 10 minut wcześniej). Rodzice przygotujcie z dziećmi lampiony. Będzie konkurs i losowanie figurek.
8. Proszę aby za tydzień w niedzielę po Mszy Św. rodzice pierwszokomunijni odebrali modlitewniki dla dzieci na następny miesiąc.
9. Od jutra przez 30 dni będzie odprawiana gregorianka. Sugeruję, aby zamawiać intencje na drugą połowę grudnia, styczeń i luty. Jeżeli będą bardzo pilne intencje, to w miarę możliwości będę odprawiał dodatkowe Msze Św.
10. Za tydzień po Mszy Św. na godz. 11.00 różaniec oraz spotkanie Koła różańcowego z Kępy Zawadowskiej.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.