Ogłoszenia duszpasterskie - 4 listopada 2018

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem od 9.50 do 10.50.
2. Z okazji niedzieli budowlanej składam podziękowanie za dodatkowe ofiary na budowę naszego kościoła. Jesienią mamy jeszcze do wykonania odwodnienie dachu kościoła, ponadto cały czas spłacamy ostatnie raty za wykonanie dachu.
3. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym dniu podczas Mszy Św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Po każdej Mszy Św. odśpiewamy uroczyste Te Deum. Po Mszy Świętej na godz. 11.00 planujemy w kaplicy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Proszę pamiętać o wywieszeniu flag narodowych.
5. W przeddzień Święta Niepodległości tj. w sobotę 10 listopada o 16.00 w naszej kaplicy będzie koncert pianistyczny Pani Rinko Kobayashi, która z okazji naszego Święta Narodowego wykona najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Paderewskiego. Zapraszam.
6. Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystą Mszę Św., która zostanie odprawiona 11 listopada o 9.00. Po południu o 17.00 będzie Koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Na obydwa spotkania mam po 10 wejściówek. Proszę chętnych o zgłoszenie się w zakrystii.
7. Od godz. 12.00 w sobotę 17 listopada do godz. 12.00 w niedzielę 18 listopada planujemy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Aby to modlitewne wydarzenie mogło dojść do skutku na każdą z godzin musi się zapisać przynajmniej 3 osoby, aby była ciągłość adoracji. Lista przy wyjściu.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Kępy Okrzewskiej za odnowienie krzyża na cmentarzu. Jest to krzyż ekumeniczny. Przypomina nam, że zmarli spoczywający na tzw. cmentarzach poniemieckich to Chrześcijanie.