Ogłoszenia duszpasterskie - 28 października 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan. Przerwać milczenie.
2. Kończy się miesiąc październik. Dziękując za wspólną modlitwę różańcową przez cały miesiąc zapraszam jeszcze do środy włącznie na godz. 17.30.
3. W czwartek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy Św. na godz. 9.00 procesja. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii.
4. W piątek 2 listopada - we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych zapraszam na wieczorne nabożeństwa: na Mszę Świętą Wypominkową oraz procesję żałobną. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. Do odpustu potrzebne jest nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do grzechu. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Bedzie też możliwość Spowiedzi św.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja z różańcem po Mszy św. na godz. 9.00.
7. W sobotę przed południem udam się z Komunią Świętą do chorych.
8. Za tydzień jest niedziela budowlana. Dziękując za ofiary na budowę kościoła, proszę o dodatkową składkę. Jesienią mamy jeszcze do wykonania odwodnienie dachu kościoła.
9. W przeddzień Święta Niepodległości tj. w sobotę 10 listopada o 16.00 w naszej kaplicy będzie koncert pianistyczny Pani Rinko Kobayashi, która z okazji naszego Święta Narodowego wykona najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Paderewskiego. Zapraszam.
10. W Święto Niepodległości po Mszy Świętej na godz. 11.00 planujemy w kaplicy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
11. Od godz. 12.00 w sobotę 17 listopada do godz. 12.00 w niedzielę 18 listopada planujemy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Aby to modlitewne wydarzenie mogło dojść do skutku na każdą z godzin musi się zapisać przynajmniej 3 osoby, aby była ciągłość adoracji. Można się zapisać na listę w zakrystii lub mailowo.
12. Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na interaktywny spektakl teatralny: „Bajka kosmiczna albo Astra 5". Dziś godz. 12.30 Plac Vogla. Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia w recepcji.
13. Do nabycia jest nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. W numerze ciekawe artykuły o Wielkim zwycięstwie Polski nad bolszewikami oraz o zwycięstwie naszych siatkarzy na tegorocznych mistrzostwach świata.