Ogłoszenia duszpasterskie - 7 października 2018

1. Gościmy dziś w naszej parafii misjonarzy ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojcowie głoszą kazania oraz zachęcają do czytania pisma „Misyjne Drogi", a także rozprowadzają pamiątki misyjne.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 9.50.
3. Wielkie podziękowanie dla ofiarodawców systematycznie wspierających naszą budowę. W tym tygodniu dokonaliśmy odbioru pokrycia dachu. Jest jeszcze do uregulowania płatność końcowa. Na wiosnę rozpoczniemy ocieplenie i tynkowanie zewnętrzne. Dziękuje za ofiary z okazji niedzieli budowlanej.
4. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie o 17.30, zaś w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W szczególny sposób zobowiązuje rodziców pierwszokomunijnych do przyprowadzenia dzieci na różaniec w poniedziałek lub czwartek.
5. W piątek 12 października na zakończenie nowenny w Święto Matki Bożej z Aparesida o 18.00 będzie Msza Święta i procesja wieczorna ze świecami.
6. W poniedziałek, 8 października o godz. 19.00, w kościele Świętego Marcina na Starym Mieście rozpocznie się pod przewodnictwem Księdza Kardynała Nycza modlitwa ekumeniczna za uchodźców.
7. W przyszłą niedzielę, 14 października Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Tego dnia będzie zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
8. Pielgrzymka dziękczynna z okazji Jubileuszu 100 lecia Odzyskania Niepodległości odbędzie się w niedziele 14 października. Wyjazd sprzed kaplicy o 6.30, powrót przewidziany jest na około 20.00 – 21.00.
9. Z wizytą do chorych udam się w najbliższą sobotę.
10. W najnowszym Gościu Niedzielnym płyta z filmem "Sprawa Chrystusa".