Ogłoszenia duszpasterskie - 30 września 2018

1. Dziś podczas Mszy Św. na godz. 11.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają różaniec. Po Mszy Św. dzieci wspólnie z dorosłymi odmówią modlitwę różańcową. Potem będzie spotkanie Koła różańcowego z Kępy Zawadowskiej.
2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawimy w dni powszednie o 17.30, zaś w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00. Zapraszam do licznego udziału w modlitwie dzieci, młodzież i dorosłych. Rozważania poprowadzą: we wtorek - Koło różańcowe z Nowej Wsi, w środę - Koło różańcowe z Okrzeszyna i Kępy Okrzewskiej, w sobotę - Koło różańcowe z Kępy Zawadowskiej. W poniedziałki i czwartki zapraszam dzieci.
3. Od środy 3 października z różańcem będzie połączona Nowenna do Matki Bożej Brazylijskiej. Codziennie będą modlitwy nowennowe i składanie kwiatów. W Kaplicy Brazylijskiej jest pudełko na intencje modlitewne, które będziemy omadlać w czasie Nowenny W następny piątek - 12 października w Święto Matki Bożej z Aparesida o 18.00 będzie Msza Święta i procesja wieczorna ze świecami.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. W tym tygodniu także pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Matki Bożej o godz. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarzy ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Odwiedzą nas Ojciec Wiesław Chojnowski oraz Ojciec Marcin Wrzos. Ojcowie wygłoszą kazania oraz będą promować pismo „Misyjne Drogi", a także rozprowadzać pamiątki misyjne.
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja połączona z modlitwą różańcową od godz. 9.50. Będzie to także niedziela budowlana. Bardzo proszę o kolejne wpłaty na budowę naszego kościoła.
8. Ojcowie dominikanie, jak co roku, zapraszają na Dzień Modlitwy Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Służewie w sobotę 6 października. Szczegóły na plakacie.
9. Jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę jest planowana na niedzielę 14 października. Proszę zapisywać się w zakrystii. Koszt jest zależny od liczby pielgrzymów.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.