Ogłoszenia duszpasterskie - 2 marca 2014

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 10.00 do 11.00 oraz różaniec.
  2. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msza Święta z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. Proszę o obecność służb liturgicznych. W czasie Wielkiego Postu w piątki zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej na 17.30 dorosłych i dzieci, zaś na 18.30 młodzież i pracujących do późna. Nabożeństwa są obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla dzieci pierwszokomunijnych. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. na godz. 9.00.
  3. Dziś niedziela budowlana. Informuję, że w najbliższych dniach zostaną wznowione prace budowlane kościoła. Czeka nas najważniejszy etap budowy pod dach. Wymaga on większej ofiarności parafian. Prosimy o mobilizację w tej sprawie.
  4. Jutro 7 rocznica nominacji Księdza Kardynała Nycza na Stolicę Metropolitalną w Warszawie. Po Mszy Świętej uroczyste Te Deum. We wtorek imieniny naszego Pasterza. Zapraszam do modlitwy.
  5. Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o godz. 10.15. Podczas spotkania wręczenie dzieciom książeczek do nabożeństwa oraz nauka modlitwy.
  6. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego od godz. 17.00, następnie o 17.30 droga krzyżowa.
  7. W piątek o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  8. Kończą się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które przeżywa u nas 30 osób. Rekolekcje prowadzi Pani Marika Pik. Ostatnia katecheza będzie w środę o 19.00, następnie przerwa tygodniowa, zaś zakończenie rekolekcji w środę 18 marca. Dla osób, które przeżyły rekolekcje i chcą uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych w parafii jest wyjazd formacyjny sobotnio-niedzielny do Magdalenki w dniach 21-22 marca (od soboty rana do południa w niedzielę).
  9. Biskupi zachęcają nas do podjęcia w środę popielcową postu ścisłego w intencji pokoju w Republice Środkowej Afryki.