Ogłoszenia duszpasterskie - 23 lutego 2014

  1. Za 10 dni rozpoczyna się Wielki Post. Prosimy o dobre zaplanowanie tego okresu. W naszej kaplicy zapraszamy na stałe nabożeństwa: w niedziele po Mszy Św. na godz. 9.00 Gorzkie żale; w piątki Drogi krzyżowe o 17.30 (dorośli i dzieci) oraz 18.30 (młodzież i pracujący); rekolekcje wielkopostne 6 kwietnia.
  2. Za tydzień I niedziela m-ca marca. Adorację Eucharystyczną miedzy Mszami Św. rozpocznie modlitwa różańcowa.
  3. W najbliższy piątek Siostry Obliczanki obchodzą swoje patronalne Święto Najświętszego Oblicza. Prosimy o modlitwę w intencji Sióstr.
  4. W najbliższa sobotę przed południem ks. Proboszcz uda się do chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  5. Episkopat Polski prosi wiernych Kościoła w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy.
  6. W ubiegłym tygodniu po dość długim okresie rozmów i pertraktacji po wysłuchaniu opinii Rady Ekonomicznej oraz doradców ds. inwestycyjnych został wybrany wykonawca do kolejnego etapu budowy kościoła. Z dwóch propozycji jakie były rozpatrywane bardziej korzystna dla parafii okazała się oferta dotychczasowego budowniczego stanu zero oraz budynku parafialnego. Prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwej budowy kościoła. Za tydzień także jest niedziela budowlana. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary i prosimy o dalsze wspieranie inwestycji. Msza Święta w intencji Ofiarodawców i Parafian będzie w czwartek o 18.00.
  7.  Dziś można przed kaplicą złożyć swój podpis w celu zachowania lasów państwowych w Polsce jako dobra całego narodu oraz zabezpieczenia ziemi polskiej przed masową wyprzedażą. Do złożenia podpisu konieczny jest nr pesel.
  8. Prosimy o zapoznanie się na naszej stronie internetowej z zakładką PARAFIA, a zwłaszcza z podzakładką KRONIKA 2013, która zawiera kalendarium najważniejszych wydarzeń parafialnych w roku 2013.
  9. Ks. Proboszcz udaje się dziś na kilkudniową pielgrzymkę z grupą młodszych ministrantów, którzy w ostatnim roku systematycznie uczestniczyli w dyżurach tygodniowych oraz zbiórkach ministranckich.
  10. Do Posyłam Was załączamy wkładkę Wspólnoty Nowej Ewangelizacji. Dziękujemy.