Ogłoszenia duszpasterskie - 10 września 2017

1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Wychowania. To czas modlitwy za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Zadbajmy o to, aby młode pokolenie uczęszczało na lekcję religii oraz na Msze Św. niedzielną. Bardzo ważnym elementem wychowania jest systematyczna spowiedź. Począwszy od pierwszej Komunii Świętej koniecznie należy przyprowadzać dzieci do spowiedzi raz w miesiącu.
2. Składam serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w niedzielę budowlaną oraz przelewem. Msza Św. w intencji ofiarodawców i ich rodziń będzie w poniedziałek o 18.00.
3. Proszę o zapisywanie dzieci z klas trzecich do pierwszej Komunii Świętej.
4. Mamy jeszcze 6 miejsc na pielgrzymkę autokarową, która jest planowana w dniach 23-24 września (sobota – niedziela) do sanktuariów Podlasia: Różanystok, Studzieniczna Sokółka (miejsce cudu eucharystycznego), Suchowola (Izba Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki), Zuzela (Muzeum lat dziecięcych Prymasa Wyszyńskiego) i Wigry (klasztor pokameulski). Cena orientacyjna w zależności od liczby uczestników 220-280 zł, a w tym przejazd autokarem, nocleg w domkach kamedulskich w klasztorze w Wigrach ze śniadaniem oraz 2 posiłki. Zapisy do środy włącznie.
5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Bóg zapłać.
6. W liturgii tego tygodnia : w czwartek - 14 września - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek - 15 września - wspomnienie MB Bolesnej.
7. W przyszłą niedzielę - 17 września wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00.
8. W przyszłą sobotę w godzinach przedpołudniowych chciałbym odwiedzić chorych z Komunią Świętą i spowiedzią.
9. Niestety nie dotarło do nas jeszcze „Ziarenko". Mam nadzieję, że będziemy je rozdawać dzieciom od przyszłej niedzieli.
10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.