Ogłoszenia duszpasterskie - 3 września 2017

1. W pierwszą niedzielę września zapraszam na adorację eucharystyczną z różańcem od godz. 10.00.
2. Dziś także niedziela budowlana. Serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na kolejne inwestycje związane z budową naszego kościoła.
3. Rozpoczęły się zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominam, że przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dla dzieci i rodziców odbywa się w parafii, w której dziecko mieszka, niezależnie od tego do której szkoły uczęszcza. Dzieci są przygotowywane przez katechetów podczas lekcji religii w szkole, ale cała rodzina jest zobowiązana do rocznego przygotowani we własnej parafii. Zapisy w zakrystii po Mszach Św.
4. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową w dniach 23-24 września (sobota – niedziela) do sanktuariów Podlasia: Różanystok, Studzieniczna Sokółka (miejsce cudu eucharystycznego), Suchowola (Izba Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki), Zuzela (Muzeum lat dziecięcych Prymasa Wyszyńskiego) i Wigry (klasztor pokameulski). Cena orientacyjna w zależności od liczby uczestników 220-280 zł, a w tym przejazd autokarem, nocleg w domkach kamedulskich w klasztorze w Wigrach ze śniadaniem oraz 2 posiłki. Zapisy w zakrystii u księży lub u Państwa Grażyny i Jana. Wpisowe 100 zł (do zwrotu w razie gdy nie zbierze się grupa minimum 30 osobowa).
5. W ubiegła niedzielę zebraliśmy do puszki ofiarę na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic i huraganów kwotę 797 zł i 5 euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
6. W liturgii tego tygodnia - w piątek 8 września - Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej)
7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.