Ogłoszenia duszpasterskie - 27 sierpnia 2017

1. Jutro 28.08 przypada 6 rocznica śmierci Śp. Ks. Prałata Bogusława Bijaka. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.
2. W piątek 1 września 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych oraz o pokój na świecie.
3. Rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św.
1 września o 18.00. Spowiedź z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek od 17.00 do 18.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
4. Za tydzień pierwsza niedziela września. Adoracja z modlitwą różańcową od godz. 10.00 do 11.00. Jest to jednocześnie niedziela budowlana, w którą składamy dodatkowe ofiary na dalsze prace związane z budową naszego kościoła.
5. Rozpoczęły się zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominam, że przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dla dzieci i rodziców odbywa się w parafii, w której dziecko mieszka, niezależnie od tego do której szkoły uczęszcza. Dzieci są przygotowywane przez katechetów podczas lekcji religii w szkole, ale cała rodzina jest zobowiązana do rocznego przygotowani we własnej parafii. Zapisy w zakrystii po Mszach Św.
6. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową w dniach 23-24 września (sobota – niedziela) do sanktuariów Podlasia: Różanystok, Studzieniczna Sokółka (miejsce cudu eucharystycznego), Suchowola (Izba Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki), Zuzela (Muzeum lat dziecięcych Prymasa Wyszyńskiego) i Wigry (klasztor pokameulski). Cena orientacyjna w zależności od liczby uczestników 220-280 zł, a w tym przejazd autokarem, nocleg w domkach kamedulskich w klasztorze w Wigrach ze śniadaniem oraz 2 posiłki. Zapisy w zakrystii u księży lub u Państwa Grażyny i Jana. Wpisowe 100 zł (do zwrotu w razie gdy nie zbierze się grupa minimum 30 osobowa).
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.