Ogłoszenia duszpasterskie - 1 grudnia 2013

 1. Dziś rozpoczyna się Adwent. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewamy podczas Mszy Św. na godz. 9.00. Zapraszamy na roraty we wtorki, czwartki i soboty na godz. 6.40. Podczas Rorat losowanie figurki Matki Bożej oraz konkurs. Wieczory adwentowe z możliwością spowiedzi i nauką rekolekcyjną będą 16 i 17 grudnia. W soboty po roratach organizujemy dla dzieci śniadanko. Zapraszamy ministrantów oraz scholanki na roraty.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja eucharystyczna między Mszami Św. aż do godz. 11.00. Po Mszy na 9.00 Nowenna przed peregrynacją obrazu MB Częstochowskiej oraz różaniec. Jest to jednocześnie niedziela budowlana. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.
 3. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12.00 do 13.00 będzie Godzina łaski i w kaplicy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja od 17.00, przed Mszą Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Wizyta u chorych z Komunią Świętą będzie w najbliższą sobotę przed południem.
 6. Za tydzień w niedzielę o 10.15 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. W piątek jest Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. na godz. 18.00 a potem an spotkanie ze Św. Mikołajem.
 8. Rozprowadzamy od dziś świece caritas, sianko i opłatki. W tym roku mamy opłatki z Jasnej Góry. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
 9. Zaprzyjaźniona z naszą parafią światowej sławy Pianistka Pani Rinko Kobayashi-Grudzińska ofiarowała naszej parafii swoje najnowsze płyty z muzyką poważną. Można je nabyć przy stoliku z opłatkami i siankiem. Dochód z płyt jest przeznaczony na budowę kościoła. Dziękujemy za tę formę pomocy w budowaniu naszej świątyni. Może to być bardzo dobry prezent na świąteczny.
 10. Zbiórka ministrancka będzie w sobotę po roratach i po śniadaniu.
 11. Proboszczowie parafii dekanatu wilanowskiego organizują wspólnie pielgrzymkę tygodniową młodzieży na kanonizację Jana Pawła II. Prosimy o orientacyjne zapisanie się młodzieży od III klasy gimnazjum do 35 roku życia.
 12. Są wolne intencje najbliższych dniach i tygodniach.
 13. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Seminarium Duchownego. Bóg zapłać.
 14. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby uczestniczyć w 2-godzinnych warsztatach małżeńskich mających na celu udoskonalenie relacji w rodzinie. Prosimy o zgłoszenia na maila parafialnego.