Ogłoszenia duszpasterskie - 14 października 2018

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia po Mszach Świętych. Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 17.30 Koncert Papieski. Wstęp wolny.
2. Dziś 45 osobowa grupa parafian z ks. proboszczem udała się na pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę z okazji Jubileuszu 100 - lecia odzyskania Niepodległości.
3. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie o 17.30, zaś w niedziele po Mszy Świętej na godz. 9.00. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W szczególny sposób zobowiązuje rodziców pierwszokomunijnych do przyprowadzenia dzieci na różaniec w poniedziałek lub czwartek.
4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. na godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
5. Można już składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na wypominki przyjmuje tylko ks. proboszcz.
6. We wtorek, 16 października w 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na spotkanie z poezją św. Jana Pawła II i muzyką Marcina Stycznia. Wydarzenie, zorganizowane w ramach cyklu Duchowość dla Warszawy, rozpocznie się o godz. 19.00, w auli Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.
7. W piątek, 19 października przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
8. Urząd Dzielnicy zaprasza w piątek 19 października do Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 19.30 na kantatę „Totus Tuus – Cały Twój" ku upamiętnieniu 40 rocznicy wybory Karola Wojtyły na Papieża.
9. W niedzielę 21 października Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny. To dzień modlitwy i wsparcia misji na świecie. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne.
10. W przyszłą niedzielę, 21 października będzie liczenie wiernych.
11. W dniu dzisiejszym pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i katechetach z okazji ich święta.