Ogłoszenia duszpasterskie - 20 maja 2018

1. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.45, a w niedziele ok. 9.50.
3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
4. W sobotę 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Mamach.
5. Przypominam o trwającym konkursie majowym dla dzieci i młodzieży. Prace można przesyłać jeszcze przez najbliższy tydzień.
6. W tym roku Boże Ciało (31 maja) po hasłem: „Życie pod natchnieniem Ducha Świętego". Jest mała zmiana w kolejności ołtarzy ze względu na to, że w tym roku rozpoczynamy procesję w kościele i w kościele ją kończymy:
- I ołtarz – „Podpora rodzin" (Kępa Zawadowska) - przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej
- II ołtarz – „Opiekun Kościoła" (Zawady i Nowa Wieś) – przy kapliczce Św. Józefa.
- III ołtarz – „ Nadzieja chorych" (Okrzeszyn i Kępa Latoszkowa) – na pętli autobusowej.
- IV ołtarz – „Wzór pracujących" (Kępa Okrzewska) – na przystani rowerowej.
7. Jest prośba do mieszkańców Zawad i Nowej Wsi, aby zgłosiły się nowe osoby, które zajmą się w tym roku przygotowaniem ołtarza.
8. W dniach 10 – 11 czerwca organizujemy dwudniową pielgrzymkę dla rodzin z dziećmi na Jasna Górę, do Wadowic oraz parku rozrywki w Zatorze. Proszę o zapisywanie się jak najszybciej w zakrystii lub mailowo.
9. Nie wiadomo czy dojdzie do festyny 16 czerwca. Zgłosiło się zbyt mało osób do pomocy przy jego organizacji. W piątek po Mszy Św. odbędzie się jeszcze jedno spotkanie organizacyjne. Zapraszam na nie chętnych organizatorów. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni przełożyć festyn na lipiec.
10. W związek małżeński zamierzają wstąpić następujące pary: Jakub Andrzej Michalski z parafii Św. Bonifacego i Paula Anna Wiśniewska z parafii tutejszej zapowiedź druga; Sebastian Paweł Osuch z parafii tutejszej i Aneta Marta Filipowicz z parafii tutejszej zapowiedź druga oraz Michal Pindelski z parafii Św. Zygmunta w Powsinie i Marta Kurek z parafii tutejszej zapowiedz pierwsza.