Ogłoszenia duszpasterskie - 8 grudnia 2019

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 jest godzina łaski –kaplica będzie udostępniona dla modlitwy w ciszy. O godz. 11.00 będzie Msza Św. o zbawienie dla śp. ks. Prałata Bogusława Bijaka w 63 rocznicę święceń kapłańskich.
2. W adwencie zapraszam na Msze Św. roratnie we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 6.30. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedzielę o 8.50.
3. Dziś obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek. Bóg zapłać.
4. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Zbigniew Sapiejewski z Hiszpanii. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę na wszystkich Mszach Św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszy Św. o 18.00. Nauka dla młodzieży do bierzmowania oraz dla młodzieży licealnej, studiującej oraz pracującej w poniedziałek i wtorek o 19.15.
5. Msza Św. dla młodzieży do bierzmowania będzie w niedzielę 15 grudnia o 16.00. Po Mszy Św. spotkania w małych grupach formacyjnych.
6. Za tydzień po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na fundusz naszej parafialnej Caritas. Bóg zapłać.
7. Chorzy, którzy nie mogą w święta dotrzeć do kościoła, Komunię Świętą będą mieć w domach w sobotę 21 grudnia przed południem.
8. Bardzo dziękuję Św. Mikołajowi i zespołowi Caritas za tegoroczne mikołajki.
9. Wielu parafian chce nam ofiarować świerki. Jestem za to bardzo wdzięczny. Nie możemy skorzystać ze wszystkich propozycji, ponieważ potrzebujemy tylko 2 duże drzewka przed kaplicę i kilka o wysokości 2,5 m do wnętrza. Bóg zapłać.
10. Można już nabyć świece Caritas na stół wigilijny i poświęcone opłatki wigilijne.