Ogłoszenia duszpasterskie - 7 sierpnia 2022

1. Dzisiaj pierwsza niedziela . Zapraszam na Adorację z różańcem po Mszy Św. na godz. 9.00. Po modlitwie Koła różańcowe mają zmianę tajemnic różańcowych.
2. Jest to także kolejna niedziela budowlana. Bóg zapłać za dodatkowe wsparcie budowy naszego kościoła. W ostatnim czasie były prowadzone w kościele prace glazurnicze i hydrauliczne. Bardzo dziękuję za ufundowanie i dopilnowanie prac Państwu Feliksie i Zygmuntowi Zembrowskim oraz Marcie i Piotrowi Frankowskim, a także Piotrowi i Andrzejowi Zembrowskim. Bóg zapłać.
3. W liturgii: w poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, we wtorek, 9 sierpnia – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża; w środę, 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca; ; w czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary.
4. W najbliższą sobotę, 13 sierpnia jest zaplanowana całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę o zapisywanie się na listę adoracji, aby była zachowana jej ciągłość od 9.00 do 17.00.
5. W przyszły poniedziałek , 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Dziękujemy Bogu za owoce naszej tegorocznej pracy. Msze Św. jak w niedziele o godz. 9.00 i 11.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Mszach Świętych będzie koncert pieśni maryjnej i patriotycznej.
6. Planowana jest lotniczo-autokarowa pielgrzymka do Hiszpanii i Fatimy. Proszę wstępnie zgłaszać ewentualną chęć wyjazdu w zakrystii lub mailowo. Ostateczna decyzja o wyjeździe zapadnie po kalkulacji kosztów i wyznaczeniu terminu. Wstępnie zapisało się 40 osób. Biuro podróży przygotowuje wstępną kalkulację i uprzedza, że w związku z zagrożeniem epidemicznym uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych. Ich niespełnienie może spowodować niewpuszczenie na pokład samolotu lub brak możliwości kontynuowania podróży, za co organizator nie ponosi odpowiedzialności.
7. Miesiąc sierpień jest tradycyjnym miesiącem na podjęcie abstynencji od napojów alkoholowych. Trud z tym związany można ofiarować za siebie lub
za inne osoby i rodziny, które zmagają się z nałogami.