Ogłoszenia duszpasterskie - 21 stycznia 2018

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01) w tym roku obchodzony pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą... (Wj 15, 6).
2. We wtorek 23 stycznia 2018 przypada 5. rocznica śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Mszę Świętą poprzedzi konferencja organizowana przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie pt. Prymas Józef Glemp: nowe fakty i nieznane dokumenty. Konferencja odbędzie się w Domu Arcybiskupów Warszawskich w godz. 16.30 – 18.30. W naszej kaplicy w tym dniu o godz. 18.00 odprawiamy Msze Św. w intencji Księdza Prymasa, który był twórca naszej parafii, poświęcił naszą kaplicę oraz ofiarował nam figurę Matki Bożej Brazylijskiej.
3. W piątek, 26 stycznia br. przypada XVIII Dzień Dialogu z Islamem obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom.
4. W dniu dzisiejszym pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach z okazji Dnia Babci; jutro zaś o naszych dziadkach z okazji ich święta.
5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 9 lutego o 19.00.
6. Przypominam, że podczas ferii zimowych od 14 do 28 stycznia zawieszamy regularną kolędę. Można jednak w tym czasie zapraszać indywidualnie. W miarę możliwości będziemy odwiedzać. W tygodniu po feriach pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Gratyny, Prętowej, Obok Sadu, Wiechy, Sągi, Wał Zawadowski.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim płyta CD z piosenkami zespołu Małe TGD oraz plakat z Kamilem Stochem.